Co może być powodem śródcyklicznego krwawienia?

Od 6 miesięcy stosuję plastry antykoncepcyjne. Nigdy się nie pomyliłam i nie ominełam dnia zmiany plastra. Początkowo nic się nie działo, w lipcu zdażyła się sytuacja kiedy dostałam lekkiego różowego, później brązowego plamienia utrzymującego się przez jeden dzień. Teraz jest październik, mija 6 miesiąc odkąd stosuję tę metodę i od 3 dni występuje u mnie brązowe plamienie z dodatkiem krwi oraz doszedł lekki dyskomfort wyczuwalny w podbrzuszu. Miesiączkę mam dostać dopiero w sobotę, ponieważ plaster mam zdąjąć w środę. Co może być powodem śródcyklicznego krwawienia w moim przypadku?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej może wiązać się z występowaniem krwawień. W takim wypadku może być konieczna zmiana preparatu. Powinna Pani w tej sytuacji skontaktować się z lekarzem prowadzącym.