Antykoncepcja hormonalna a krwawienie śródcykliczne

Witam! Mam pytanie otóż od 2,5 roku stosuję krążki Nuvaring, wcześniej używałam plastrów Evra, zawsze stosowałam antykoncepcję zgodnie z zaleceniami. Dzisiaj rano zauważyłam na bieliźnie śluz zmieszany z jasną krwią, później było tylko trochę jasnobrązowego osadu, kiedy wyjęłam krążek na nim również było trochę śluzu białego, mam taki praktycznie zawsze, trochę zabarwionego na brązowo. Ostatnią przerwę w krążkach miałam pod koniec sierpnia, a krążek po tygodniowej przerwie założyłam 30.08 jak zawsze o tej samej godzinie. Po przerwie pierwszy raz współżyłam 01.09, a następnie 04.09 i dziś pojawiło się to plamienie. Czy jest szansa bym dowiedziała się co ono oznacza, czy może to być plamienie implantacyjne, pomimo że stosowałam krążek zgodnie ze wszystkimi zaleceniami? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam! Jeśli ściśle przestrzega Pani zasad stosowania tej formy antykoncepcji to prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne. Opisywane krwawienie może mieć wiele przyczyn, ale najbardziej sugeruje ono krwawienie śródcykliczne. Należy wiedzieć, że krwawienia śródcykliczne zdarzają się dość często w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Dlatego proszę zachować spokój i kontynuować stosowanie antykoncepcji. Prawdopodobieństwo ciąży jest znikome, ale nie można go całkowicie wykluczyć. Jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy mogące sugerować ciążę to można wykonać test ciążowy z moczu pod koniec przerwy, dla uzyskania całkowitej pewności. Pozdrawiam serdecznie!