Co może być przyczyną bólu lewej piersi?

Witam,

piszę w imieniu mojej mamy. Boli ją lewa pierś i pacha, które są bardzo wrażliwe na dotyk. Mama ma 56 lat, dwa lata temu miała wykonywaną mammografie. Były jakieś zmiany, ale onkolog stwierdził, że to nic groźnego i że 90% kobiet to ma. Natomiast teraz, od kilku dni mamę boli pierś, twierdzi że nie ma wycieku, co z węzłami chłonnymi nie wiem czy są powiększone. W rodzinie nikt nie chorował na raka piersi. Okres menopauzy mama przechodziła pięć lat temu. Z tego co mi wiadomo nie stosowała nigdy leków hormonalnych. Bardzo niepokoją mnie te objawy, a trudno mamę namówić na kolejną wizytę u lekarza. Proszę o jakąś podpowiedź, co to może być.

Bardzo się martwię o mamę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Powinna Pani namówić mamę na wizytę u lekarza.W jej wieku jest w grupie podwyższonego ryzyka występowania nowotworów piersi. Jeśli chodzi o ból może on mieć wiele przyczyn. Powyższe objawy mogą też wskazywać na stan zapalny. Niektóre zmiany łagodne wykryte we wcześniejszych badaniach mogą ulegać zezłośliwieniu. Pani mama powinna badać piersi regularnie co dwa lata.