Co jest przyczyną piekącego bólu z lewej strony przy piersi?

Witam! Jestem kobietą, mam 30 lat. Od jakichś 2 miesięcy męczy mnie piekący ból z lewej strony klatki piersiowej, tuż obok piersi (z jej lewej strony), jednak nie boli mnie sama pierś. Ból nie jest ostry, raczej opisałabym go jako dający dyskomfort w normalnym funkcjonowaniu. Są momenty w ciągu dnia, że nie boli. Zaczęłam nawet podejrzewać, że mam za ciasny biustonosz, który powoduje ucisk i kiedy jestem w domu, zaczęłam chodzić bez biustonosza, ale nie zauważyłam żadnych zmian. Dodam jeszcze, że nie wyczuwam żadnych zmian w piersi, ból jest niezależny od oddychania, nie wiem, czy to ma znaczenie, ale 7 miesięcy temu urodziłam dziecko, nie karmię już piersią. Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam

Witam serdecznie,
opisywane przez Panią dolegliwości wskazują na nerwobóle. Jednak pomimo tego proponuję wykluczenie innych przyczyn, czyli schorzeń ze strony układu oddechowego, krążenia. Ponadto przyczyną może być schorzenie kręgosłupa. Zarówno okres ciąży, jak i późniejsza opieka nad dzieckiem mogą być przyczyną nadwyrężenia kręgosłupa, co daje podobne objawy.
W pierwszej kolejności proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Wymaga Pani zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego oraz badania.
Pozdrawiam