Czy częste rwanie w piersi u nastolatki jest normalne?

Mam pewien problem. Mam 16 lat. Często odczuwam dość silny ból w lewej piersi. Czasem ból jest b. dotkliwy, często też jednak ledwie wyczuwalny. Nie mam pojęcia co o tym sądzić.

16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Proponuję wizytę u lekarza - może być rodzinny lub pediatra. W trakcie wzrostu piersi mogą być czasami odczuwalne dolegliwości bólowe, szczególnie przed miesiączką, nie powinny być jednak one dotkliwe. Przyczyn bólu w okolicy piersi może być wiele - nie tylko związanych z samą tkanką piersi - np. nerwobóle, które leczy się zupełnie inaczej.

Pozdrawiam serdecznie