Ból piersi po ucisku

Witam, od tygodnia miewam bóle lewej piersi. Zawsze jak naduszę w jednym miejscu to odczuwam ból, który po pewnym czasie mija i powraca, gdy naduszę ten punkt. Chcę się zapisać do ginekologa. Czy to może być coś poważnego?

Witam serdecznie, bóle piersi to dość częsty problem u kobiet w wieku rozrodczym. Mogą one wynikać z różnych przyczyn, zazwyczaj nie są objawem poważnego schorzenia. Mogą być spowodowane zarówno problemami z tkanką piersi (np. mastopatia, czyli zmiany zwyrodnieniowe) jak i np. problemami z kręgosłupem, podrażnieniem nerwów klatki piersiowej. Z pewnością powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który Panią zbada i oceni czy wszystko w porządku. W razie konieczności wykona badanie USG piersi. W razie gdyby wykluczył, że dolegliwości wynikają z problemu z tkanka piersi, warto odwiedzić lekarza rodzinnego. Pozdrawiam