Dlaczego miewam ból piersi?

Mam 24 lata i od około 2-3 cykli miesiączkowych bardzo mnie bolą piersi. Zwykle mnie bolały z tydzień przed okresem, natomiast ostatnio - min. 2 tygodnie przed, głównie z boku, obydwie, przy dotyku, nawet jak chodze, nie wspominając, że są 2 razy większe niż zwykle, jak by napompowane. Biorę tabletki antykoncepcyjne od wielu lat - oczywiście robiąc od czasu do czasu przerwy - ale nigdy nie miałam takiego bólu. Ciąża wykluczona, waga w normie, żadnych innych objawów nie ma.

Witam serdecznie.

Przyczyną bólu piersi mogą być zaburzenia hormonalne, łagodne schorzenia piersi (np. mastopatia) lub problemy niezwiązane z tkanką piersi (np. nerwoból). Trudno mi powiedzieć, jaka przyczyna jest najbardziej prawdopodobna w Pani przypadku.

Proponuję wizytę u lekarza ginekologa, który Panią zbada, zaleci dodatkowe badania (hormonalne, USG piersi) i ustali przyczynę Pani problemów.

Pozdrawiam serdecznie