Guz w prawej piersi u nastolatki - czy to rak?

Dwa dni temu wyczułam guz w prawej piersi. Jest on dość duży i po dotknięciu boli, mam dopiero 14 lat, ale strasznie obawiam się co do tego, czy nie mam raka. Boję powiedzieć o tym mamie a tym bardziej iść do lekarza. Ratunku!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Piersi młodych kobiet mają zwykle strukturę bardziej niejednorodną, z wyczuwalnymi grudkami tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Rak piersi w wieku 14 lat nie występuje. Szczera rozmowa z rodzicami na temat swoich problemów zdrowotnych z rodzicami jest pierwszym krokiem do pozbycia się leków związanych z niepokojącymi objawami.