Co może być przyczyną deformacji paznokcia kciuka?

Witam, Mój partner(lat 28) ma zdeformowany paznokiec kciuka u obu dłoni. Problem z paznokciem u lewej dłoni wystąpił już we wczesnym dzieciństwie(podejrzewano uszkodzoną macierz), natomiast problem z paznokciem prawej pojawił się w przeciągu kilku miesięcy(nie został wywołany żadną kontuzją). Na obu paznokciach występują poprzeczne zgrubienia przypominające falę, wierzch paznokcia jest chropowaty. Chcielibyśmy się dowiedzieć co może być przyczyną, czy da się to wyleczyć oraz do jakiego specjalisty sie udać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Przyczyny takich zmian mogą być genetyczne, zazwyczaj nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zbada pacjenta i w razie potrzeby skieruje do chirurga, lub innego specjalisty. Pozdrawiam!