Co może być przyczyną drętwienia nogi z rana?

Witam. Jestem po rekontrukcji Acl juz jakies dwa miesiące, ze zginaniem nogi nie mam problemu, lecz z wyprostem juz tak. najgorzej jest po nocy gdy trace sporo wyprostu i czuję bol z tyłu kolana okolice ścięgien, po kilku minutach ćwiczeń nogę mogę wyprostować w praktycznie 100% lecz rzepka nie chowa się do stawu a odstaje od prostej nogi, zaznaczam, że mam jeszcze delikatna opuchliznę w porównaniu do zdrowego kolana, co może być przyczyna dretwienia nogi z rana i jak to leczyć pozdrawiam.

Nie powinien Pan spać z wyprostowanym kolanem, ponieważ blokuje się krążenie płynów, co utrudnia gojenie. Warto spać z wałkiem (zrolowanym ręcznikiem) pod kolanem. Aby polecić szczegółowe ćwiczenia w Pana przypadku konieczna jest konsultacja z fizjoterapeutą, który zobaczy kolano. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki