Co może być przyczyną impotencji u dwudziestoczteroletniego mężczyzny?

Witam. Potrzebuje pomocy, chodzi o współżycie. Od paru miesięcy nie mam udanych stosunków. Jest jakieś podniecenie, ale po chwili penis opada. Jestem załamany bo mam 24 lata. Bylem u urologa, badał mnie i powiedział, że wszystko jest OK, nawet mi przepisał tabletki, ale one także nie pomogły. Nie wiem co mam robić. Może to zaburzenia psychiczne? Jeśli tak, to gdzie mogę się zwrócić z tym problemem? Proszę o pomoc. Dziękuję.

24 LAT ponad rok temu

Witam!

Jeżeli lekarz wykluczył somatyczne zaburzenia, to Pana problem może mieć podłoże psychiczne. Przepisane tabletki miały zapewne służyć wzmocnieniu Pana pewności siebie. Aby mężczyzna mógł osiągnąć wzwód, z mózgu musi zostać wysłana informacja do narządów płciowych. Jeśli jest Pan spięty, zestresowany, czuje Pan presję lub ma problemy w życiu osobistym czy zawodowym, przepływ tych informacji może być zaburzony. Same tabletki działają wyłącznie na fizjologię, dlatego mogą nie być skuteczne u Pana.

Warto zasięgnąć porady seksuologa lub, jeśli nie będzie takiej możliwości, psychologa. Zaburzenia erekcji o podłożu psychicznym wymagają pracy nad problemami. Pod opieką specjalisty ma Pan szansę na szybkie poradzenie sobie z problemami i powrót do całkowitej sprawności seksualnej.

Pozdrawiam