Co może być przyczyną mojego zmęczenia i osłabienia?

Dzień dobry Mam problem odnośnie nieustannego zmęczenia. Od miesiąca ez względu na to ile śpię, cały czas po przebudzeniu chce mi się spać. Czuję się bardzo ociężały w ciągu dnia, i zauważyłem u siebie znaczny spadek siły fizycznej i lekki spadek wagi. Co jakiś czas czuję niewielki ból mięśniowy, i pojawiają mi się mroczki przed oczami. Nie mogę też przytyć ani zbudować masy mięśniowej bez względu na to ile kalorii przyjmuję. Próbowałem radzić sobie z problemem kawą lub yerbą ale po wypiciu czuję tylko nagły, krótki skok energii, a po chwili jest jeszcze gorzej. Wykonałem już badania na : Żelazo, Tsh, Alt, Ast, FT3, FT4, glukoza a nawet krzywa cukrowa i wszystkie wyniki są w normie. Problem nie jest spowodowany przez małą aktywność fizyczną, gdyż regularnie trenuję różne sporty od 5 lat, dopiero od niedawna mam dwu miesięczną przerwę. Wykluczam też problem z Depresją. Zakończyłem leczenie na depresję jakieś pół roku temu i nie czuję pod tym względem żadnych problemów, uważam wręcz że jest o wiele lepiej. Nie wiem co może być przyczyną moich dolegliwości, proszę o pomoc. Dodam jeszcze że posiadam choroby wrodzone takie jak: Mózgowe porażenie dziecięce prawostronne- w stopniu umiarkowanym i wrodzoną wadę serca ( pogrubioną zastawkę serca i nieznacznie poszerzoną aortę)

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
opisane przez Pana objawy są dość niepokojące. Rozumiem, że podstawowe wyniki morfologii również Pan zrobił? Zdecydowanie sugeruję konsultację z lekarzem internistą (biorąc pod uwagę zakres objawów). Bardzo trudno zastanawiać się nad jakąkolwiek diagnozą, przyczyn może być wiele. Sugeruję kontakt z lekarzem, który spojrzy na to wszystko globalnie.
Pozdrawiam