Co może być przyczyną nadmiernego tycia dziecka?

dzień dobry, mój niespełna siedmioletni syn, przytył w ciągu ostatniego roku 12 kilo i z dziecka z niedowagą stał się dzieckiem otyłym. nie wydaje mi się, żeby sposob odzywiania syna tlumaczyl tak duzy przyrost wagi. prosze o odpowiedx co moze byc przyczyna nadmiernego tycia dziecka? pozdrawiam magda c.

Prosze najpierw podac informacje o sposobie odzywiania syna, aktualnym. Prosze takze podac informacje o lekach - jesli jakies bierze. Dopiero po tym zastanowimy sie co moze byc przyczyna tego nienormalnego tycia, www.arkadia-klinika.pl lub na maila koslesz61@gmail.com

Mgr Leszek Kosowski

Przyczyną tycia może być między innymi niska aktywność fizyczna, ale informacje, które Pani podała są bardzo okrojone, więc trudno jest jednoznacznie stwierdzić co może być powodem nadmiernej masy ciała u syna.
Zalecam konsultację z lekarzem i wykonanie badań krwi w celu wykluczenia chorób, które mogą mieć z tym związek.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa Matuszczak- dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska