Co może być przyczyną nagłego, ostrego bólu gardła?

Co może być przyczyną nagłego, ostrego bólu gardła który przechodzi po paru minutach? Moja mama po raz drugi dostała nagłego bólu gardła. Pierwszym razem bolało ja po jednej stronie, drugim razem po drugiej. Mówi że czuję jakby jakaś "kieszonka" jej się otwierala. Ten ostry ból przechodzi po paru minutach. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postępowanie