Co może być przyczyną nagłego powstania plam na dłoniach?

Dzień dobry, mam pytanie co może być przyczyną nagłego powstania pomarańczowych plam na dłoniach. Po przebudzeniu się rano zauważyłam zmianę koloru skóry--obejmowała głównie palce, od opuszków. Granice koloru były ostro zaznaczone, nic mnie nie swędziało, nie bolało, czułam się normalnie. Nie jem też aktualnie warzyw czy owoców o takim kolorycie. Nie palę, ale pracuje w miejscu gdzie jest sala dla palących, na której czasem przebywam. Zmiany utrzymywały się przez cały dzień, dopiero ok. godziny 21 zaczęły blednąć. Następnego dnia nie było śladu po pomarańczowym kolorze. Nie jestem pewna czy powinnam udać się do lekarza po takim jednorazowym incydencie. Poszłam prywatnie wykonać podstawowe badania krwi, czekam na wyniki.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. www.lenartowiczclinic.pl