Co może być przyczyną niedowładu kończyn?

Witam co może być przyczyną sparaliżowania niedowładu prawej ręki i nogi co robić?

Magdalena Mroczek

Niedowład ruchowy może mieć wiele przyczyn i jest objawem uszkodzenia tzw. drogi ruchowej. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia w jednym z następujacych miejsc:
w mózgu i rdzeniu kręgowym, w nerwie obwodowym, na styku nerwowo-mięsniowym albo w mięśniu. Ważną rolę odgrywa szybkosć narastania objawów. Najlepiej jest skonsultować się z neurologiem, który określi przyczynę niedowadu oraz zleci ewentualne badania dodatkowe.