Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie mogą być uszkodzenia neurologiczne po takiej operacji?

Dzień Dobry , mam pytanie, jakiego typu mogą być uszkodzenia neurologiczne po operacji usunięcia krwiaka mózgu ?Czy może być to brak mowy,logicznego myślenia? Tata cały czas jest przytomny i odpowiada na proste pytania wie gdzie mieszka oraz jak się nazywa. Od operacji minął tydzień. Dodam jeszcze,że tato miał udar krwotoczny i ma lewostronny niedowład. Ile czasu od operacji musi minąć aby stwierdzić jak rozległe uszkodzenia są lub czy ich nie ma i czy tata będzie w przyszłości samodzielny
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam! Precyzyjne prognozowanie powrotu utraconych przy udarze mózgu funkcji nie jest możliwe. Wszystko zależy od lokalizacji i rozległości uszkodzeń, ponadto wiek, wydolność przed udarem i wiele innych. Truizmem może się wydawać, ale jest to szalenie istotne - rehabilitacja. Pacjenci zaczynają z ochotą, ale starcza im samozaparcia najwyżej na tygodnie, a ćwiczyć trzeba stale. Funkcje myślowe, pamięć, poprawa mowy także wymagają nieustannych ćwiczeń. Można próbować wspomagania farmakologicznego, np. kroplówki z Cerebrolizyny, zastrzyki (duże dawki) Nootropilu i wiele innych, jednak na tym polu istnieją pomiędzy lekarzami różnice zdań. Główną rolę jednak odgrywają fizykoterapeuci ruchowi, logopedzi. Ćwiczyć trzeba aż do bólu i na ile stan zdrowia pozwala! Może pojawiać się zniechęcenie i stany depresyjne, nadmierna drażliwość - wówczas wskazana, czasem konieczna jest pomoc psychologa lub psychiatry z ew. modyfikacją lekami przeciwdepresyjnymi i rozluźniającymi. Wszystko można poprawić, chociaż efekty mogą być słabo widoczne. Zaniechanie może powodować utratę szansy. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy