Pamięć estetyczna po udarze

Witam chce zapytać o pamięć estetyczna mój mąż dostał udaru. I ma niepoprawna prawa stronę,udar zajmuje 2/3 powierzchni muzgu on wraca do życia jest coraz silniejszy ma zaburzenia pamięci estetycznej. I ni mówił teraz wydobył z siebie jedno słowo, chce zapytać czy pamięć estetyczna może wrócić

Wiele zależy od prowadzonej rehabilitacji, zarówno ruchowej jak i logopedycznej i wymaga czasu.

Każde problemy pojawiające się po udarze wymagają rehabilitacji, najlepiej wielokierunkowej, z logopedą, fizjoterapeutą. Powrót różnych funkcji zależy pd rozległości i lokalizacji udaru, rehabilitacja pomaga w ich przywróceniu