Zespół neurologiczny a objawy udaru

Na jaka lokalizację,zespół neurologiczny wskazują takowe objawy udaru? Nagłe wystąpienie silnego bólu lewej strony głowy, zaburzenia widzenia( podwójne widzenie), orientacji,splatanie, parestezje prawej połowy ciała, opadanie kącika ust po stronie lewej. W badaniu neurologicznym pacjent przytomny, zdezorientowany allopsychicznie, afazja ruchowa, ból po lewej stronie w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego , drżenia zamiarowe/pozycyjne kończyny górnej lewej, niedowład 3/4 kk prawych.

Witam,

Na podstawie podanego opisu trudno jest określić precyzyjną lokalizację zmian w mózgu. Do uszkodzenia doszło zapewne w lewej półkuli, w okolicy czołowej. Dla diagnozy istotne są deficyty, które aktualnie posiada pacjent i one powinny podlegać terapii.

Pozdrawiam.

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl