Brak gaworzenia u 8-miesięcznego chłopca

Witam, Mój prawie 8 miesięczny synek nie gaworzy, wydobywa z siebie tylko eeee i robi prrr ustami. Trochę mnie to niepokoi, myślę że ze słuchem jest ok bo reaguje na głośne mówienie, na dźwięki. Dodam, że synek jest dość nerwowym niemowlakiem, nie lubi tulenia, chce na ręce a jak go już wezmę to wyrywa się, dużo płacze. Proszę o poradę co powinnam z tym zrobić. Dziękuję.

Witam
Trudno jest postawić jednoznaczną diagnozę nie widząc dziecka.
Rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji
Jeżeli dzieje się cokolwiek niepokojącego w rozwoju lub zachowaniu dziecka,
należy jak najprędzej udać się do lekarza. Lekarz zdecyduje jakie badania
należy przeprowadzić lub zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.
Jeśli niepokoi Panią brak gaworzenia, niechęć do tulenia, częsty płacz - może warto byłoby skonsultować Synka z logopedą specjalistą wczesnej interwencji?

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl