Rozwój gaworzenia u 8-miesięcznego dziecka

Witam, Czy należy się skonsultowac z lekarzem, jeśli dziecko 8 miesięczne nie szepcze? Innych "odchyleń" nie zauważyłam

Witam. Nie za bardzo rozumiem sformułowanie "8 miesięczne dziecko nie szepcze". Dziecko w wieku 8 miesięcy powinno komunikować się gaworzeniem (gaworzenie to świadome, zamierzone powtarzanie usłyszanych z otoczenia dźwięków lub dźwięków wydanych przez siebie z przewagą sylab zawierających głoski "m, p, b, t, d, w, k, g").

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl

Witam

Jeśli nie ma innych niepokojących objawów w pierwszej kolejności wykonalabym badanie słuchu.
Czy dziecko prawidłowo rozwija sie ruchowo? Poznaje znajome osoby?
Swoje wątpliwości proszę skonsultować z pediatra prowadzącym dziecko. Lepiej zapobiegać niż coś przeoczyć.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl