Niedowład po krwiaku przewlekłym podtwardówkowym

Mój wujek miał krwiaka przewlekłego podtwardówkowego.Jest alkoholikiem i często upadał po upojeniu alkoholem.Ma 60 lat jest po zabiegu kraniotomii i usunięciu dużego zorganizowanego krwiaka podtwardówkowego.Obecnie jest już w domu ,ma zaniki pamięci,powtarza się i niedowład prawej nogi.żadaje kilka razy te same pytania i nie wie co było dnia poprzedniego i ,że miał operację.Czy jest nadzieja że to minie.

Często otępienie może być wynikiem wieloletnich niedoborów pokarmowych, działania alkoholu, urazów
A po okrwiaku niedowład , jak Panni pisze prawej nogi?, możliwe też zaburzenia rozumienia mowy,
Uszkodzenie i krwiak po lewej stronie?
Konieczna pełna konsultacja, analiza wykonanych badań
Jak aktualne badania?
Pozdrawiam

Witam

Konieczna jest konsultacja z neurologiem który określi przyczyny występujących problemów.
Zaburzenia pamięci i problem z wysłaniem się to afazja która ma związek z tym, że występował krwiak. Należy udać się do neurologopedy który ustali odpowiednią terapię dla Wujka. Stan taki nie minie sam, konieczna jest konsultacja że specjalista.

Pozdrawiam

Joanna Galczynska-Adamiak
Www.centrum-logopedyczne.pl