Co może być przyczyną plamienia zamiast normalnej miesiączki?

Witam. Od kilku dni mam mdłości i poczucie wymiotowania lecz nie dochodzi do wymiotow. Też bym chciala sie dowiedziec co moze byc przyczyna plamienie zamiast normalnej miesiaczki moja ostatnia miesiaczka tak wygladala.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety sformułowała Pani pytanie zbyt lakonicznie, toteż trudno jednoznacznie ocenić, co Pani dolega. Wymioty, czy raczej mdłości, mogą mieć związek z jakąś infekcją – najczęściej pokarmową. Natomiast jeśli chodzi o miesiączkę, to plamienie oraz mdłości nasuwają podejrzenie ciąży, choć nie wspomina Pani o takiej możliwości. Jeżeli jest Pani osobą aktywną seksualnie, to należy wziąć pod uwagę taką ewentualność i w związku z tym sugeruję wykonanie testu ciążowego. A tutaj odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie, być może będzie Pani zainteresowana: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-spowodowane-moze-byc-plamienie-zamiast-okresu.

Jeśli wynik jest negatywny lub ryzyko ciąży jest wykluczone z jakiegoś powodu, to warto te dolegliwości skonsultować z ginekologiem, w przypadku gdy plamienia wystąpią ponownie w kolejnym cyklu. Pomijając ciążę, inne przyczyny plamień pojawiających się w zastępstwie krwawienia to zaburzenia hormonalne, a czasem związany z nimi zespół policystycznych jajników (PCOS). Trudno to stwierdzić bez badania, zwłaszcza, że nie wspomina Pani czy pojawiły się jakieś dolegliwości bólowe, np. inny niż przy menstruacji ból podbrzusza, upławy itp. Więcej w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.