Co może być przyczyną problemów laktacyjnych?

Witam! Czy takie wyniki badania hormonów tarczycy: TSH-3,860 uIU/ml FT3-3,02 pg/ml FT4-1,16 ng/dl mogą być przyczyną problemów laktacyjnych (niedobór mleka)? Przed ciążą TSH wynosił 1,8. Na podstawie usg tuż przed ciążą zdiagnozowane zostało PCOS ale zrobiłam wtedy badania hormonów FSH, LH, PRL, progesteronu i testosteronu i były w normie. Po wielu konsultacjach z doradcą laktacyj. nie udało się doprowadzić do karmienia tylko piersią. Doradca sugerowała ze przyczyną są zaburzenia hormonalne.

Poziomy hormonów tarczycy we krwi są raczej w granicach normy (wyniki badań laboratoryjnych zawsze podaje się z normami, gdyż każde laboratorium może mieć inne normy). W takim wypadku na pewno stan Pani tarczycy i jej funkcjonalność nie mają żadnego wpływu na laktację.