PCOS i wyniki badań hormonów

Witam, Ginekolog po wykonaniu badania USG zdiagnozowal u mnie PCOS, zalecił jednak dodatkowe badania hormonów aby się upewnić co do diagnozy. Wyniki przedstawiają się następująco: TSH 2,980; FSH 6.61; LH 5,9, PRL 22.12. Wszystko mieści się w normach, a więc czy można w tym przypadku wykluczyć jednak PCOS? Czy zespół ten nadal może występować przy takich wartościach podanych homornów?

Aleksander Ropielewski

Wyniki badań hormonalnych nie sugerują PCOS, sugerowałbym rewizję diagnozy.