Wyniki badania hormonów i cykle bezowulacyjne

Witam! Staramy się o dziecko. Robiłam badania i lekarz stwierdził, że mogę mieć cykle bezowulacyjne. Chciałam to skonsultować. Badanie robiłam w 3 dniu cyklu. Wyniki: glukoza we krwi: 96; TSH-3generacja 1.925; Ekstradiol 72,4; FSH 4,8; LH 3,4; Progesteron 0,40; Prolaktyna 6,4. Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wśród podanych wyników nieprawidłowość stanowi podwyższony stosunek FSH do LH, co może wskazywać na zespół policystycznych jajników. PCOS może natomiast być przyczyną cykli bezowulacyjnych. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.