Czy to cykl bezowulacyjny?

Bardzo proszę o interpretację wyników, ponieważ lekarz nie powiedział mi za wiele a właściwie powiedział tylko, że wygląda to na cykl bezowulacyjny co nie wydaje mi się prawdą, moje cykle trwają ok. 26 dni. Badanie w 7 dniu cyklu FSH 6,6 (2,8-11,3) LH 4,3 (1,1-11,6) estradiol 115 (0-160 ) Badanie w 12 dniu cyklu środek cyklu FSH 4,4 (5,8-21) LH 9 (17-77) estriadol 381 (34-400). Dodam tylko, że na badanie wybrałam się chyba trochę za wcześnie, bo według temperatury owulacje miałam ok 15 dc badanie w 21 dc Testosteron 53,1 (20-80) progesteron 15,8 (0,95- 21) prolaktyna 30,1 (1,2 - 25).
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie wspomina Pani, z jakiego powodu wykonywała Pani powyższe badania. Ze względu na oznaczanie LH i FSH między 12 a 14 dniem cyklu przypuszczam, że jest Pani w trakcie diagnostyki bezpłodności. Wykonywanie badań w połowie cyklu ma bowiem na celu obserwację owulacji.
Przedstawione wyniki badań nie są jednak prawidłowe. Obawiam się, że Pani lekarz miał rację. Nie pisze Pani, na jakiej podstawie uważa Pani, że "to nie jest prawda". Wyniki jednak same świadczą za siebie.

Na podstawie powyższych wyników można stwierdzić, że ma Pani znacząco podwyższony poziom prolaktyny. Hiperprolaktynemia często obniża poziom gonadotropin, w tym LH, co zaburza mechanizm owulacji. To z kolei doprowadza do niewydolności fazy lutealnej.

Pozdrawiam