Poziom TSH a tabletki antykoncepcyjne

Wyniki badań krwi TSH 2,350 uIU/ml zakres referencyjny LIW 0,270-4,200 anty-TPO 5,00 IU/ml zakres referencyjny LIW 0,00-34,00 FSH 6,32 mIU/ml LH 7,68 mIU/ml Estradiol 32,28 pg/ml Prolaktyna 19,12 ng/ml zakres referencyjny LIW 4,79-23,30 Testosteron wolny 1,39 pg/ml Badania zlecone przez ginekologa. Podejrzewa u mnie PCOS, oprócz tego chciał sprawdzić tarczycę, a ja prosiłam go o dobranie odpowiednich tabletek antykoncepcyjnych. Powiedział, że po tym badaniu wybierzemy. Wszystko jest okej?

Renata GrzechociĹska

Poziom TSH i PRL w normie. Nie mogę odnieść się do FSH, LH i estradiolu, gdyż nie podała Pani dnia cyklu, w którym wykonała badanie. Dla testosteronu nie podała Pani norm obowiązujących dla laboratorium, każde ma swoje normy.