Jak odczytać badania TSH na tarczycę?

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników badań na tarczycę. TSH (ICD-9: L69) Wynik: 4,130 µIU/ml zakres referencyjny LIW 0,270 - 4,200 anty-TPO (ICD-9: O09) Wynik: <5,00 IU/ml zakres referencyjny: 0,00 - 34,00

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom TSH mieści się w normie. Wynik powinno się jednak interpretować w oparciu o dane kliniczne, tj. wiek, płeć, itd. Poziom anty-TPO jest prawidłowy.