Wyniki badania krwi w kierunku zaburzeń pracy tarczycy

Witam, Jestem 25-letnim mężczyzną, ostatnio zrobiłem badania pod kątem zaburzeń pracy tarczycy, proszę o interpretację wyników: 1) Badanie TSH (ICD-9: L69) – Wynik: 6,880 uIU/ml (zakres ref.: 0,270 – 4,200) 2) Badanie FT4 (ICD-9: O69) – Wynik: 1,37 ng/dl (zakres ref.: 0,93 – 1,70) 3) Badanie anty-TPO (ICD-9: O09) – Wynik: <5,50 IU/ml (zakres ref.: 0,00 – 34,00) Dodam, że w rodzinie występuje niedoczynność, pomniejszona tarczyca, polipy, guzki, a sam mam wiele objawów niedoczynności. Pozdr.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

badania wskazują na niedoczynnosc tarczycy ale diagnozę może postawić lekarz endokrynolog - zapewne po USG tarczycy.
Pozdrawiam