Co może być przyczyną tak wysokiego wyniku OB?

Witam serdecznie.Mąż ma 42 lata ostatnio robił sobie badania i wyszło mu wysokie ob. Co może być przyczyną tak wysokiego wyniku?Dziękuje.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wysoki wynik badania OB powinien skłonić do wizyty u lekarza rodzinnego, który wdroży diagnostykę w celu poszukiwania przyczyny takiego stanu. Wzrost OB może występować w bardzo wielu zaburzeniach, m.in. zakażeniach, chorobach przebiegających ze stanem zapalnym, np. choroby układowe tkanki łącznej, niewsoistych zapaleniach jelit, zapaleniu trzustki i innych. Ponadto stwierdzany bywa w zawale serca, w trakcie okresu pooperacyjnego czy w nowotworach złośliwych. Pozdrawiam