Wysoki poziom OB we krwi

Witam. Ostatnie wyniki krwi wskazały na OB 30/60. Reszta wyników mieści się w normie. Co mogłoby być powodem tak wysokiego OB? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawiony wynik badania OB powinien skłonić do wizyty u lekarza rodzinnego, który wdroży diagnostykę w celu poszukiwania przyczyny takiego stanu.

Wzrost OB może występować w bardzo wielu zaburzeniach, m.in. zakażeniach, chorobach przebiegających ze stanem zapalnym, np. choroby układowe tkanki łącznej, niewsoistych zapaleniach jelit, zapaleniu trzustki i innych. Ponadto stwierdzany bywa w zawale serca, w trakcie okresu pooperacyjnego czy w nowotworach złośliwych.

Zależnie od tego, jakie badania już wykonano, pewne przyczyny można będzie potwierdzić lub wykluczyć i ukierunkować diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie