Problemy z kołataniem serca i wysokie OB

Witam! Często mam problemy z kołataniem serca, przyspieszony puls nawet do 120. Teraz biorę propranolol, więc jest trochę lepiej, ale objawy dalej występują. Przebadałam się na tarczycę, wg endokrynologa bardziej grozi mi niedoczynność, więc również brak związku. Bardzo wysokie OB, bo aż 90, norma do 20. Bardzo szybko się męczę, po kilku minutach np. biegania mam wrażenie, że serce wyskoczy mi z klatki piersiowej, jestem słaba, do tego od niedawna zaczęły występować alergie skórne. Jakie badanie powinnam wykonać?

Witam!
Objawy są dość niespecyficzne i trudno wskazać ich jednoznaczną przyczynę. Wysoki poziom OB powinien być wskazaniem do oznaczenia CRP we krwi. Ogólnie znacznie zwiększone OB ma takie przyczyny jak: zakażenia, układowe choroby tkanki łącznej, nieswoiste zapalenia tkanki łącznej (choroba Crohna, Wrzodziejące zapalenie jelita grubego), ostre zapalenie trzustki czy nowotwory. W Pani przypadku warto wykonać takie badania jak RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej, analiza moczu, badanie ogólne kału, AspaT, AlaT, bilirubina, mocznik, kreatynina, GGTP, amylaza, CPK, LDH, no i CRP jeśli nie było wykonane. Warto także rozważyć wykonanie Holtera EKG całodobowego, wówczas będzie wiadomo jaka jest przyczyna bezpośrednia uczucia kołatania serca. Oprócz tego proszę co jakiś czas mierzyć temperaturę ciała. Wyniki tych badań proszę skonsultować z lekarzem rodzinnym, powinien on zadecydować w przypadku nieprawidłowości do jakiego specjalisty Panią skierować. Jeśli wyniki tych badań będą prawidłowe, to w tej chwili pozostaje jedynie obserwacja, gdyż objawy nie nasuwają podejrzenia konkretnej przyczyny. Pozdrawiam serdecznie!