Co może być przyczyną uczucia ssania w żołądku?

Witam, od listopada ubiegłego roku cierpie na przykre dolegliwości ze strony żołądka, odczuwam tak jakby ssanie w żołądku. Miałem już wykonane dwie gastroskopie, na których stwierdzono gastropatię rumieniową. Biorę leki na zmniejszenie wydzielania kwasu w żołądku i poprawę perystaltyki. Dochodziła do tego również zgaga, zgaga mineła ale ssanie ciągle mi dokucza. Jak długo mogę się z tym męczyć i co może być tego przyczyną? lekarz nie zalecał szczególnej diety.. czy to stres? proszę o pomoc.

Dzień dobry. Mogę jedynie odpowiedzieć Panu, że zbliżone objawy somatyczne mogą być wywołane przez czynniki psychologiczne. Jednak aby jednoznacznie stwierdzić ich możliwy wpływ w Pana przypadku, zachęcam Pana do umówienie się na wizytę do psychologa lub lekarza-psychiatry celem diagnostyki ogólnego stanu funkcjonowania psychologicznego. Pozdrawiam.