Rumieniowo-wysiękowa gastropatia w części odźwiernikowej

Witam. Dzis miałam gastroskopie i zdiagnozowano u mnie rumieniowo wysiękowa gastropatie w czesci odzwiernikowej w stopniu małym.Co to dokładnie jest i czy powinnam sie obawiac?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,
wynik gastroskopii wskazuje na obecność zapalenia części odźwiernikowej żołądka. Gastropatia rumieniowa błony śluzowej żołądka polega na silnym przekrwieniu typu zapalnego. Proszę skonsultować dalsze postępowanie z gastroenterologiem. Pozdrawiam