Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną zmienionego śluzu o intensywnym zapachu?

Witam i proszę o szybką pomoc. Otóż moje dni płodne powinny zacząć się 21.01. ale już kilka dni wcześniej miałam śluz taki jak podczas dni płodnych. Gdy powinny się one zacząć tego śluzu nie było w ogóle. 23.01 współżyłam z chłopakiem (bez zabezpieczenia - stosunek przerywany) i na drugi dzień pojawił się śluz, ale inny niż zwykle i z dziwnym, intensywnym zapachem. Co może być tego przyczyną? Czy mogę być w ciąży? Dodam, że miesiączkuje regularnie, a mam cykl 31-dniowy.
KOBIETA ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Witam serdecznie!

Przyczyną zmiany konsystencji i zapachu śluzu może być infekcja narządów płciowych. Do jej rozwoju mogło dojść podczas stosunku płciowego lub na przykład w wyniku spadku odporności - na przykład podczas stosowania antybiotykoterapii, infekcji, stresu. Może wówczas dojść do rozwoju infekcji grzybiczej.

Jeżeli chodzi o drugie Pani pytanie, to jest możliwość że doszło do zapłodnienia. Współżyła Pani bez zabezpieczenia w okresie potencjalnie płodnym, a płyn preejakulacyjny może zawierać plemniki.
Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy