Co może oznaczać bordowo-fioletowy guz w okolicy pachwiny?

Dzien dobry. Około tygodnia temu wyczułam w pachwinie po lewej stronie guza w wielkości 3-4cm długie i z 2cm szerokie. Twardy, bolal przy dotykaniu, natomiast po tygodniu nie tylko wtedy bolał. Ma kolor bordowo fioletowy i jest umiejscowiony pod skórą. Proszę o poradę co to może być i do jakiego lekarza się zgłosić - lekarza specjalisty i jakie badania przed wizytą najlepiej wykonać. Z góry dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ta zmiana może być ropniem. Powinna Pani zgłosić się do chirurga, ewentualnie do lekarza rodzinnego, który po badaniu pokieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.