Co może oznaczać drżenie rąk u 18-latki?

Bardzo często trzęsa mi się rece nawet gdy się nie denerwuj czy spieszę proszę o pomoc dziękuję

Witam!
Teoretycznie skłaniamy się ku chwiejności emocjonalnej, ale mogą też być inne przyczyny, o których należy pamiętać! Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego; porządne badanie fizykalne z ciśnieniem krwi włącznie; podstawowe badania laboratoryjne z poziomami cukru, TSH, mocznika, elektrolitów, kwasu moczowego, hormonów. W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie. Jeżeli idzie o aspekt neurologiczny: RM głowy, EEG, EMG i przewodnictwo nerwowe. Biorąc pod uwagę Pani staż życiowy to należy myśleć przede wszystkim o sprawach nerwicowych (stresowych), ale najpierw trzeba wykluczyć sprawy somatyczne, gdyż one mogą być groźne!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.