Co może oznaczać frustracja i zmęczenie?

Od 4 lat towarzyszy mi dziwny stan zmęczenia, zniechęcenia i frustracji który występował sporadycznie uniemożliwiając mi naukę a potem prace. Zawsze było to tak że od 2 do 10 dni czułem się okropnie ale potem to przechodziło i przez jakiś okres mogłem spokojnie pracować. Ale od 3 miesięcy jest gorzej niż przedtem. Źle czuję się praktycznie codziennie a okresy dobrego samopoczucia występują sporadycznie. Jestem zmęczony, senny, wszystko mnie drażni. To co normalnie sprawiało by mi przyjemność męczy mnie. Czuję ucisk w gardle i sporadycznie w różnych częściach głowy. Lekarz rodzinny podejrzewał chore serce bo mam bradykardię. Jednak 2 kardiologów zaprzeczyło więc mój lekarz stwierdził że po prostu brakuje mi ruchu. To jednak nie może być prawda ponieważ ruszam się jak tylko mogę. A nie mogę wtedy kiedy źle się czuję (bo wtedy zrobienie czegokolwiek sprawia mi wielką trudność). Ruszałem się przedtem i ćwiczyłem ale tylko wtedy jak dobrze się czułem a znam ludzi którzy w ogóle się nie ruszają i nie mają takich problemów więc ta diagnoza do mnie nie trafia. Proszę powiedzcie mi co jest ze mną nie tak. I jeszcze jedno. To też nie może być tarczyca bo robiłem badania krwi. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Pana objawy świadczą o tym, że może Pan cierpieć na depresję. Sugeruję wizytę u psychiatry, który z Panem porozmawia i w razie potrzeby ustali leczenie, po których poczuje się Pan lepiej. Pozdrawiam!