Ogromna motywacja i frustracja

Ta energia potem musiała w domu zostać ,, rozładowana'' wychodzona. Ale była wtedy skrajnie przyjemna. Mam też coś takiego że strasznie chce coś osiągnąć. Motywacja u mnie bywa czasem ogormna. A flustracja jak coś nie wyjdzie taka sama

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

Przy nadmiernej motywacji kiedy zakłąda się tylko, że muszę wypaść najlepiej i frustracja i stres w wynkiu poraźki są odbierane bardziej dotkliwie niż przy tzw. zdrowej motywacji o przeciętnym natężeniu gdzie zakłada się - zrobię tyle ile będę w stanie, tak dobrze jak umiem. To jest też kwestia myślenia czy zawsze stawiam na perfekcjonizm i nie dopuszczam że mogę popełnić błąd lub wypaść zupełnie przeciętnie. Tak więc zbyt wysoka jak i zbyt mała motywacja utrudniają osiąganie sukcesów bez kosztów emocjonalych. Trzeba szukać w swoim myśleniu tzw. "złotego środka" . Pozdrawiam życząc zdrowego podejśćia do sprawy

Witam,
prosze Pana wiadomość od Pana nie pozwala do końca określić problemu, bardzo ważne są informacje jak czesto przytrafiają sie Panu takie stany, podwyższonej motywacji, potem frustracji, jak długo trwają, jak dokładnie wygladają, czy zdarza sie także, że ma Pan mniej motywacji? To bardzo ważne pytania. Rozumiem, że skoro pyta Pan o te stany, stanowią one dla Pana problem. Rzeczywiście wahania motywacji i nastroju bywaja dużym problemem, z ktorym trudno sie zmagać, dlatego zachęcam do wizyty u specjalisty, psychiatra bądź psycholog mógłby Panu pomóc, bliżej określić te wahania motywacji i nastroju, oraz radzić sobie z nimi, możliwe są różne rodzaje terapii.