Jak znaleźć motywację do nauki?

Witam. Jestem uczniem 2 klasy technikum. Zawsze umiałem sobie radzić w trudnych sytuacjach. Moje oceny w podstawówce i technikum były dobre nie uczyłem sie ale zawsze zapamiętywałem z lekcji i dostawałem 4 i 5. Teraz chcąc zapamiętać poprostu wylatuje mi wszystko z głowy i mam same 1. zdałem sobie sprawę że grozi mi zdawka w sierpniu z matematyki, a przecież to był mój ulubiony przedmiot. Nie moge znaleś motywacji a kiedyś byłem kreatywny i ambitny. Nie wiem co robić.

Dzień Dobry Panu,

Czytając Pana posta, zauważyłam, że użył Pan słowa "zawsze", co prawdopodobnie
wymagało od Pana dużo energii i auto motywacji, a tym samym być może nie pozwalał Pan sobie na drobne "nie radzenie" sobie.
Czym mniej sobie Pan zaczął radzić (według Pana) tym bardziej podchodził zadaniowo i zaczął pojawiać się stres - a jak pojawiał się stres, na skutek Pana oczekiwań, pojawił się spadek motywacji.
Mogła się też przyczynić sytuacja zewnętrzna, czy relacja emocjonalna.

Co Pan może?
Przede wszystkim zmienić dotychczasowe nawyki.
Podpowiadam (bo nie wiem jaki Pan styl życia prowadzi) i zachęcam Pana do systematycznej aktywności fizycznej, np. szybkiego marszu, pływania, czy też innej (takiej do zmęczenia, co powoduje odprężenie, a to z kolei poprawia funkcjonowanie mózgu) ośmiogodzinnego snu, suplementacji, picia wody niegazowanej (mózg potrzebuje wody do sprawnego funkcjonowania), wprowadzić orzechy włoskie, migdały, awokado.

I odpuścić, a pozwolić sobie na bycie dobrym dla siebie, a kreatywna motywacja powróci, czego Panu życzliwie życzę.

Gdyby zechciał Pan porozmawiać, to zapraszam do kontaktu.
Ode mnie taki bonus 15-minutowej, bezpłatnej rozmowy.

Irena Mielnik-Madej