Spadek motywacji i zaburzenia nastroju

Dzień dobry, mam 19 lat, od tygodnia chodzę na studia. Jednak od dłuższego czasu zauważyłem u siebie objawy częstych zmian motywacji. Są okresy, w których jestem pełen energii, lecz są takie okresy, kiedy nie mam ochoty zupełnie na nic, nie mam siły i potrzeby wykonywania obowiązków, niczym w depresji. Takie zmiany potrafią być bardzo dynamiczne, ale i dłuższe, od kilku godzin po 2-3 tygodnie. Czas"niemocy" utrudnia mi życie, pojawia sie i znika niespodziewanie. Czy jest to normalne i "zdrowe"?

Witam
Jeżeli to trwa od dłuższego czasu to z pewnością nie jest to ani normalne,
ani zdrowe. Przedstawione przez Pana objawy mogą wskazywać na chorobę afektywną dwubiegunową - (ChAD). Choroba ta negatywnie wpływa
na wszystkie sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne stosowanie
właściwego leczenia specjalistycznego.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu tego typu zaburzeń stosuje dwa podstawowe środki:
psychoterapię i/lub leki.
Jak już wspomniałam, żeby dokładnie zdiagnozować przyczynę Pana
dolegliwości konieczna jest osobista wizyta u psychoterapeuty
lub neurologa. W leczeniu tego rodzaju zaburzeń najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania
problemu jest podjęcie psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie i ewentualnie podjąć terapię
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana,
Jeżeli stany, które Pan opisuje utrudniają Panu funkcjonowanie, to na pewno warto zdiagnozować z czego wynikają i podjąć odpowiednie działania, aby poprawić jakość swojego życia. Proszę zadbać o siebie.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska