Nieustanne zmiany nastroju u nastolatka

Witam!,mam 18 lat i mam problem z ciągłymi zmianami nastroju.Raz czuję się dobrze a raz totalnie przygnębiony i bezsilny.Od zawsze byłem"samotnikiem".Nigdy nie miałem wielu przyjaciół a co gorsza dziewczyny.Nie potrafię zrozumieć jak robią inni,ze im wszystko wychodzi.Przez tą nieśmiałość nie mogę funkcjonować jak inni.Dwa razy próbowałem popełnić samobójstwo ale za każdym razem "coś" mnie powstrzymywało.Strasznie brakuje mi bliskości drugiej osoby.Przez to wszystko moje życie jest jak"koszmar"

Życzliwie polecam konsultację.

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam
Przedstawione przez Pana objawy mogą wskazywać na chorobę afektywną
dwubiegunową - (ChAD). Choroba ta negatywnie wpływa na wszystkie
sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne stosowanie
właściwego leczenia specjalistycznego.
Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne połączone z psychoterapią.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, rozumiem że cierpi pan w obecnej sytuacji. Przyczyny mogą być różne, nie sposób w tym miejscu postawić diagnozy. Zachęcam pana do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty który na podstawie wywiadu postawi wstępne diagnozy i zaproponuje dalsze kroki postępowania, być może podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.