Co może oznaczać kłucie pod łopatką?

Witam mam 20 lat. Mam pytanie odnośnie kłucia pod lewą łopatką od czasu do czasu gdy nasila się ciśnienie. Od czasu do czasu również kuje mnie w lewym boku na wysokości serca. Ciężko trenuje oraz niedawno był w moim życiu okres wysoko stresowy i bez odpowiedniej ilości snu. Jakie mogą być przyczyny kucia?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą być spowodowane chorobami układu mięśniowego, kostno stawowego czy chorobami naczyń (min. tętniakiem aorty). Należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który wykona badania podstawowe i zaplanuje dalszą diagnostykę.