Co może oznaczać krew w kale u 4-miesięcznego dziecka karmionego wyłącznie piersią?
Witam, problem dotyczy mojej 4-miesięcznej córeczki, u której od ponad miesiąca pojawia się krew w kale. Są to najczęściej włókienka krwi, kosmki, czasami małe plamki z dodatkiem śluzu. Jeśli chodzi o zabarwienie kupek, to teraz są żółte, natomiast wcześniej miały kolor zielony. Przez ponad 8 dni byłyśmy w szpitalu, gdzie zrobiono badania posiewu kału na bakterie, wirusy i rotawirusy - każdy wynik ujemny, morfologia jest w porządku, podobnie poziom potasu i sodu. Dziecko miało podawany antybiotyk dożylnie i jedyne co się zmieniło to kolor kupek z zielonych na żółte oraz zmniejszyła się ilość krwi. Z mojej diety już nie wiem co można wykluczyć, bo jedyne co jem to chleb na zakwasie (sprawdzam, by nie było nigdzie domieszki ani śladowych ilości mleka) wędlinę drobiową, kurczak , indyk lub rybę - wszystko gotowane na parze, podobnie warzywa - marchew, ziemniaki i buraki. Nie jem żadnych produktów pochodzenia mlecznego, nawet masło zostało wykluczone. Nie wiem już co mam robić bo pomimo, że córeczka dostaje 2 probiotyki wspomagające florę bakteryjną, nie ma dnia by przynajmniej w jednej kupce nie pojawiły się śladowe ilości krwi. Badanie USG również niczego nie wykazało. Proszę o sugestię i pomoc co możemy zrobić by w końcu nie było krwi w kupkach. Pozdrawiam

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Jeśli córka nie ma potwierdzonej alergii na białko mleka krowiego, to nie widzę konieczności pozostawania przez Panią na diecie bezmlecznej, gdyż może to spowodować niedobory wapnia i wit. D3.  Jeśli mimo pojawiania się krwi w kale, niemowlę rozwija się prawidłowo (przybiera na wadze) i w badaniach dodatkowych nie ma nieprawidłowości to taki stan rzeczy podlega jedynie obserwacji.