Co może oznaczać krew w kale u 4-miesięcznego dziecka karmionego wyłącznie piersią?

Witam, problem dotyczy mojej 4-miesięcznej córeczki, u której od ponad miesiąca pojawia się krew w kale. Są to najczęściej włókienka krwi, kosmki, czasami małe plamki z dodatkiem śluzu. Jeśli chodzi o zabarwienie kupek, to teraz są żółte, natomiast wcześniej miały kolor zielony. Przez ponad 8 dni byłyśmy w szpitalu, gdzie zrobiono badania posiewu kału na bakterie, wirusy i rotawirusy - każdy wynik ujemny, morfologia jest w porządku, podobnie poziom potasu i sodu. Dziecko miało podawany antybiotyk dożylnie i jedyne co się zmieniło to kolor kupek z zielonych na żółte oraz zmniejszyła się ilość krwi. Z mojej diety już nie wiem co można wykluczyć, bo jedyne co jem to chleb na zakwasie (sprawdzam, by nie było nigdzie domieszki ani śladowych ilości mleka) wędlinę drobiową, kurczak , indyk lub rybę - wszystko gotowane na parze, podobnie warzywa - marchew, ziemniaki i buraki. Nie jem żadnych produktów pochodzenia mlecznego, nawet masło zostało wykluczone. Nie wiem już co mam robić bo pomimo, że córeczka dostaje 2 probiotyki wspomagające florę bakteryjną, nie ma dnia by przynajmniej w jednej kupce nie pojawiły się śladowe ilości krwi. Badanie USG również niczego nie wykazało. Proszę o sugestię i pomoc co możemy zrobić by w końcu nie było krwi w kupkach. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Jeśli córka nie ma potwierdzonej alergii na białko mleka krowiego, to nie widzę konieczności pozostawania przez Panią na diecie bezmlecznej, gdyż może to spowodować niedobory wapnia i wit. D3.  Jeśli mimo pojawiania się krwi w kale, niemowlę rozwija się prawidłowo (przybiera na wadze) i w badaniach dodatkowych nie ma nieprawidłowości to taki stan rzeczy podlega jedynie obserwacji.