Co może znaczyć krew w kale u synka?

Synek prawie 3miesiące. Od ok. 1,5msc pojawia się krew w kale. Karmię tylko piersią. Kolor kupki normalny żółty, czasem zielonkawy ze śluzem. Krwi nie jest dużo. Zrobiliśmy wszystkie badania. Mocz-dobrze , kał- nie stwierdzono obecności salmonella, shigella i yersinia, enteropatogennych szcepów E. coli nie wyhodowano, w badaniu ogólnym wychodowano fizjologiczną florę przewodu pokarmowego- E. coli, badania krwi wykazały anemie. Jestem na diecie bezmlecznej i bezjajecznej. Dodam że syn urodził się w 36tc 4dni. Od 3tyg życia męczy ból brzucha, który mam wrażenie powoli ustępuje, natomiast martwi mnie ta krew (są to czasem takie nitki a czasem tylko kropeczki). Od czego to może być? Czy mam się martwić czy to przejdzie i co w takim razie z dietą eliminacyjną (Jem już tylko gotowaną pierś z kurczaka, gotowaną marchewkę, ryż, gotowane jabłka i bułkę bez dodatku mleka i jaj z margaryną też bez mleka z drobiową wędliną. Piję wodę N/G i kompot z jabłek bez cukru)?

Czy po zastosowaniu przez Panią diety eliminacyjnej (3-4tyg) zauważyła Pani poprawę sytuacji u dziecka? jeśli nie, dieta nie ma sensu. Krew w kale może wynikać z niedojrzałości p. pokarmowego lub alergii pokarmowej na białka mleka krowiego.