Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wiarygodność testów IgE na frakcje białka mleka i pszenicy

Witam, czy w czasie diety bezmlecznej i bezglutenowej testy IgE na frakcje białka mleka i pszenicy będą wiarygodne? W/w dieta eliminacyjna trwa od miesiąca. Dziękuję
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

To pytanie należałoby skierować do laboratorium wykonującego badania. Ogólnie przyjmuje się, że dieta eliminacyjna trwająca pół roku to czas, kiedy przeciwciała nie pojawią się na pewno. Takie też są zalecenia po wykonaniu badań. Tj, kiedy w badaniu wyjdzie nietolerancja pokarmowa zaleca się na pół roku wyeliminować całkowicie dany produkt z diety. Wydaje się, że miesiąc to jeszcze taki czas, kiedy badanie może być wiarygodne, nie mniej, tak, jak na wstępie wspomniałam - najlepiej zadać to pytanie do laboratorium wykonującego test.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy