Wiarygodność testów IgE na frakcje białka mleka i pszenicy

Witam, czy w czasie diety bezmlecznej i bezglutenowej testy IgE na frakcje białka mleka i pszenicy będą wiarygodne? W/w dieta eliminacyjna trwa od miesiąca. Dziękuję

To pytanie należałoby skierować do laboratorium wykonującego badania. Ogólnie przyjmuje się, że dieta eliminacyjna trwająca pół roku to czas, kiedy przeciwciała nie pojawią się na pewno. Takie też są zalecenia po wykonaniu badań. Tj, kiedy w badaniu wyjdzie nietolerancja pokarmowa zaleca się na pół roku wyeliminować całkowicie dany produkt z diety. Wydaje się, że miesiąc to jeszcze taki czas, kiedy badanie może być wiarygodne, nie mniej, tak, jak na wstępie wspomniałam - najlepiej zadać to pytanie do laboratorium wykonującego test.