Co oznacza ta krew w stolcu u dziecka?

Witam co oznacza śladowa ilość krwi w kale u 23miesięcznego dziecka? Od zawsze problemy z wypróżnianiem. Brak innych objawów tj. gorączka wymioty.. proszę o odpowiedź
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w większości przypadków krew w kale u dziecka (zwłaszcza występująca jednorazowo i w śladowej ilości) nie jest powodem do niepokoju. Jeśli dziecko jest karmione piersią, krew może pochodzić ze zranionego sutka matki.

Bywa, że domieszka krwi w kale wynika z zaparć, w efekcie których dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej odbytu. Inne możliwe przyczyny to: polipy jelit, alergiczne zapalenie jelita grubego, zaburzenia krzepnięcia krwi, szczelina odbytu czy nieswoiste zapalenie jelit.

Warto więc wybrać się do pediatry, aby wykluczyć powyższe choroby. Gdyby sytuacja powtarzała się można również wykonać dziecku podstawowe badania, głównie badanie kału pod kątem pasożytów i bakterii.

Podobne pytanie znajdzie Pani pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-w-kale-u-piecioletniego-dziecka.

Przyczyny krwi w kale zostały opisane w naszych artykule dostępnym poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-kale-przyczyny-badanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy