Czy jest to spowodowane zbyt mocnym podcieraniem się?

Witam! Mam pytanie co do wypróżniania się. Jestem chłopakiem i mam 18 lat. Nie mam żadnych problemów, nie mam krwi w kale, nie jest on o zmienionej barwie, nie krwawię z odbytu, gdy się podcieram, to nie ma krwi, ALE gdy mam już sucho i dalej się podcieram (wydaje mi się, że trochę za mocno) to obserwuję malutką, śladową ilość krwi, wręcz mikroskopową na papierku, którym się tak podcieram. Czy jest to spowodowane zbyt mocnym podcieraniem się? Nie mam żadnego bólu podczas wypróżniania, ani innych dolegliwości.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jest to możliwe. Aby sprawdzić, czy faktycznie jest to przyczyną niewielkiego krwawienia, proszę delikatniej potraktować okolice odbytu i obserwować, czy w takim przypadku również pojawi się krew.

Jeśli nie – problem rozwiązany. Jeśli natomiast mimo delikatnego podcierania nadal zauważy Pan śladowe ilości krwi, to proszę rozważyć wizytę u lekarza. Najczęściej za krwawienie z odbytu odpowiadają hemoroidy, które na początkowym etapie nie muszą być widoczne.

Inne możliwe przyczyny to: szczelina odbytu, polipy jelita grubego lub choroby zapalne, takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Leśniowskiego-Crohna.

O czym świadczy krwawienie z odbytu przeczytać można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania. Być może znajdzie tam Pan przydatne informacje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty