Jak leczyć te biegunki i zaparcia?

Witam od pewnego czasu mam pewne problemy. Mianowicie muszę częściej chodzić do toalety raz pojawia się biegunka raz zaparcia ze nie mogę się wypróżnić. Jest tez duża ilość gazów wzdęcia i cały czas burczy mi w brzuchu jak bym nic nie jadł a jem podczas podcierania pojawia się krew dziś w dużych ilościach. Dodam rozwniez ze bardzo piecze mnie odbyt i szczypie. Czasami mi tak strzela jak by lub burczy trudno określić jak by cos pękło w środku. Dodam ze czasami boli mnie brzuch
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

biegunki występujące na przemian z zaparciami, przelewanie w żołądku, wzdęcia czy gazy to typowe objawy dla zespołu jelita drażliwego. Schorzenie to powoduje również bóle brzucha czy śluz w kale.

W Pańskim przypadku pojawiła się również krew, co może sygnalizować inne choroby. Przyczyną krwawienia z odbytu mogą być guzki krwawnicze, określane jako hemoroidy, ale nie tylko. Taki objaw występuje również w przypadku szczeliny odbytu, choroby uchyłkowej jelit, polipów jelita grubego czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Proszę więc udać się do lekarza, najlepiej proktologa, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem takich dolegliwości. Z pewnością Panu pomoże.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty